Tesla Enerji

Milyar dolara yaklaşan konsolide cirosu ve güçlü finansal yapısı ile ülkemizin önde gelen gruplarından ZÜLFİKARLAR HOLDİNG 'in en yeni şirketi olarak 2007 yılında kurulan TESLA ENERJİ Elektrik Üretim ve Toptan Satış konularında faaliyet göstermektedir.

TESLA ENERJİ uzmanları, ülkenin elektrik enerjisi üretimine katkı sağlayacak projeler için iki yılı aşkın süredir yoğun faaliyetleri kapsamında birçok projenin fizibilitesini değerlendirmiş olup ekonomik yönden yapılabilir projeleri gerçekleştirme yönünde çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

Öte yandan Zülfikarlar Holding Stratejik Planında yer alan inovatif yaklaşımımız çerçevesinde, TESLA ENERJİ yakıt hücreleri, fotovoltaik enerji gibi önümüzdeki yılların konularına şimdiden konsantre olmakta ve güçlü uluslararası ilişkileri ile geleceğin şekillenmesinde rol almaktadır.

TESLA ENERJİ, gerek özelleştirme ihaleleri, gerek proje geliştirme yolu gerekse satınalmalar yolu ile dengeli ve grubun güçlü ölçek ekonomisine uyumlu bir enerji portföyünü hızla oluşturmaktadır.

Sosyal sorumluluğu çerçevesinde yüksek çevre bilinci ile TESLA ENERJİ gerçek devrimin dünyayı korumak olduğunu savunmaktadır.